In Hecate brengt cellist Maya Fridman een nieuw concert rond de nacht, de maan en het onbekende. Samen met sopraan Elisabeth Hetherington, geluidskunstenaar Wouter Snoei en Oliver Satyr, frontman en oprichter van pagan folk-band FAUN, ontstaat een muzikale wereld vol mystiek, oude tradities en nieuwe muziek.
Deze avond zal dan ook de Nederlandse premiere zijn van Maya Fridman haar stuk.
Met sopraan Elisabeth Hetherington en geluidskunstenaar Wouter Snoei creëert Maya Fridman een gelaagde klankwereld rond de Griekse godin Hecate.
Zang, cello en elektronica versmelten met middeleeuwse invloeden en muziek van Kaija Saariaho en Nicole Lizée tot een ritueel rond de winterzonnewende.
In het tweede deel van de avond delen Maya en Elisabeth het podium met Oliver Satyr, bekend frontman en oprichter van pagan folk-band FAUN. Hij maakt nieuw werk voor een kleine bezetting, als ode aan en viering van de winterzonnewende.
PROGRAMMA
Muziek van o.a. Kaija Saariaho, Nicole Lizée, Maya Fridman en Oliver Satyr
MUSICI
Maya Fridman – cello
Elisabeth Hetherington – sopraan
Oliver Satyr - nyckelharpa, Celtic harp en bouzouki.
Wouter Snoei – elektronica
Fieke van den Hurk – diverse instrumenten